Blog, Design trends

İhtiyaç Duyulan Ofis Mobilyaları | Ofis Koltukları

İHTİYAÇ DUYULAN OFİS MOBİLYALARI | OFİS KOLTUKLARI

Ofis malzemelerinin en önemli parçalarından biri de elbette koltuklardır. Ofis personelinin en fazla kullandığı ve yıpranması en hızlı olan malzemedir. Ofis koltuklarını seçerken şık olmasının yanı sıra ekonomik ve sağlamlığı da göz ardı edilmemesi gereken bir durumdur. Koltukları seçerken en önemli ayırt edici özelliklerinden biri de saatlerce çalışan ofis görevlilerinizi düşünerek onların sağlık konusu olmalıdır. Tüm bu gereksinimler düşünülerek seçeceğiniz ofis koltukları nasıl olmalıdır sorusuna gelin birlikte göz atalım:

Bir ofis koltuğu nasıl olmalıdır,

1) Yükseklik ayarı olmalıdır.

2) Oturma minderinin kumaşı nefes alabiliyor olmalıdır.

3) 360 derece dönebilmelidir.

4) Beş tekerlekli olması önemlidir.

5) Koltuğun boyutları, kullanacak personele uygun boyutlarda olmalıdır.

Yukarıdaki özellikleri taşıyan koltuğun faydaları çalışanlarınızın verimli çalışmasını sağlarken sağlık açısından da sorunların en alt limite indirilmesine yardımcı olacaktır.

Seçimi iyi ayarlanmış bir ofis/büro koltuğunun faydaları,

1) Kan dolaşımını düzenler.

2) Vücut pozisyonunu geliştirir.

3) Kas gelişiminde sıkıntıları önler.

4) Çalışanların vücut hareketlerini engellemez.

5) Çalışanın sırt ağrılarına sebep olacak baskılardan korur.

Yukarıda bahsettiğimiz, ‘’Ofis/büro koltuk seçimi nasıl olmalıdır? Ve ‘’Seçimi iyi yapılmış bir ofis/büro koltuğunun faydaları nelerdir?’’ maddeleri iyi uygulandığında birçok sıkıntının önüne geçilmiş olunacaktır. Verimli bir ortamda çalışmanın en önemli gerekliliği çalışılan ortamın personel için uygun ve konforlu hale getirilmesi olduğunu unutmayın.

Tüm bu gereklilikleri göz önüne alırken şık olması içinde farklı tasarımları ile hizmet veren mobilya atölyelerimize ulaşarak bizlerden daha fazla bilgi ve çeşit konusunda bilgi alabilirsiniz. Sizin düşüncelerinizi somut hale getirerek arzu ettiğiniz ofis mobilya ve konforlu/sağlıklı ortamı size sunabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.