Gösterilen sonuç sayısı: 5

Göstermek 9 24 36
Cafe sandalyeleri çoğumuzun bir kere bile dönüp bakmadığı cafe dekor ürünlerinden biridir. Oysa ki cafenin ruhunu yansıtması açısından o kadar önemli eşyalardır ki, bir cafedeki sandalyeler değiştirildiği zaman ambiansın da ne kadar değişebileceğine çok şaşırabilirsiniz. Bu yüzden, bu yazıyı okuduktan sonraki ilk cafe ziyaretinizde sandalyelere daha sanatsal bir gözle bakmayı deneyin ve sandalyelerin ruhunu hissetmeye çalışın. Anlatmaya çalıştığımız şeyi siz kendiniz fark edeceksiniz.

Cafe Sandalyeleri Fiyatları

Cafe sandalyeleri fiyatları tabii ki de sandalyenin modeline göre çok değişkenlik gösterecektir. Lüks bir restoran için üretilen bir sandalye modeli ile bir büfe için üretilen sandalye modelinin aynı fiyatta olması siz de takdir edersiniz ki mümkün değildir. Keza aynı sandalye modelinin fiyatı bile bazı parametrelere göre değişecektir. Nedir bunlar? Mesela söz konusu sandalye modelinden kaç tane sipariş ediyorsunuz? Toptan alımlarda ücrette ciddi bir azalma olacağına emin olabilirsiniz. Aynı model sandalyeyi satan başka bir satıcı var mı? Daha ucuza mı yoksa daha pahalıya mı satıyor? Satıcıların ürüne biçtikleri fiyat yine ciddi bir biçimde fark etmektedir.

Cafe Bahçe Sandalyeleri

 • Cafe bahçe sandalyeleri, açık havada müşteri ağırlayan cafe işletmeleri tarafından günümüzde çok çok kullanılmaktadır.
 • Daha çok kare şeklinde, bazense dikdörtgen şeklinde olan masaların etrafında, hasırlı ve fileli modelleriyle hemen tanınacak bir imaja sahiptirler.
 • Cafe bahçe sandalyeleri, özellikle tatil beldelerindeki aile çay bahçelerinin vazgeçilmezidir.

Modern Cafe Sandalyeleri

Modern cafe sandalyeleri dizayn itibariyle “modern” olarak tabir edilen mimariye ve dekorasyona uyum sağlayacak cinsten olmaktadırlar. Bir anlam kaymasına dikkat çekecek olursak buradaki “modern” ismi, diğer tarzların modern olmadığı anlamı taşımamaktadır. Önceden iki çeşit olan mimariler arasında ayrım yapmak için kullanılmıştır: geleneksel ve modern. Daha sonra da bu isimlendirmeyi kimse değiştirmemiştir. Son derece fütüristik hatlara sahip günümüz modern sandalyelernin en karakteristik özellikleri kol kısımlarının hiç olmaması ya da normalden çok alçak olmasıdır. Ayrıca gördüğünüz zaman aklınıza hemen bir uzay teması gelir. Bu kurallara dikkat ederek bir modern cafe sandalyesini hemen tanıyabilirsiniz.

Cafe Dış Mekan Sandalyeleri

 • Cafe dış mekan sandalyeleri hakkındaki her şeyi anlatacak olsak inanın bir kitaba sığmaz.
 • Çünkü “dış mekan” o kadar geniş kapsamlı bir filtredir ki, bu filtreye dahil olan yüzlerce tema ve konsept mevcuttur.
 • Farklı tasarımlara dalmadan önce dış mekan sandalyeleri ile iç mekan sandalyeleri arasındaki farkı bilmek gereklidir.
 • Cafe dış mekan sandalyeleri toz, toprak ve envai çeşit kirlilik kaynağına daha çok maruz kalacakları için ahşap, demir, plastik gibi malzemelerden yapılırlar.
 • İç mekan sandalyeleri ise kumaş, deri ve buna benzer ham maddelerden yapılırlar.
 • İç mekan sandalyeleri asla dış mekanda kullanılmamalıdır.

Cafe Restaurant Sandalyeleri

Cafe restaurant sandalyeleri, bir restaurantın seviyesini taşıyabilecek ağırlıkta ve ciddiyette olmalıdır. Kebapçılarda ki veya diğer çeşit restaurantlardaki oturma ve sırt kısmının kumaştan veya deriden olduğu, dikdörtgen şekilli yemek masalarının etrafında yan yana sıralanmış olan, kol kısmı bulunmayan sandalyeler herkesin zihninde kolayca canlanacaktır. İşte, bu modeller cafe restaurant sandalyelerinin en tipik örnekleridir. Daha özgün ve daha pahalı restaurant sandalye modelleri tabii ki de mevcuttur.

Şık Cafe Sandalyeleri

 • En şık cafe sandalyeleri hangileridir? Şöyle cafenizin kalitesini birkaç kat daha arttıracak, durduğu yerde müşteri çekecek, afilli mi afilli, karizmatik mi karizmatik sandalye modelleri mi arıyorsunuz?
 • O halde bu konuda sizlere bir tüyo vermek isteriz: Şık demek, pahalı demek değildir.
 • Kendinize en şık ürünü arıyorsanız, en pahalı ürünü almak zorunda değilsiniz.
 • Aradığınız tarz için uygun fiyatlı olanlar arasından en güvenilir ve en çarpıcı sandalye modelini seçmek, size yeterince şık bir dekorasyon sunacaktır.

Ucuz Cafe Sandalyeleri

Ucuz cafe sandalyeleri nerede bulunur? Bir cafe açacak olanların en çok sorduğu sorulardan biri budur. Zaten en çok sorulan bir diğer soru da ucuz cafe masalarının nerede bulunabileceği olmaktadır. Öncelikle değerli okurlarımız, internetteki ürün fiyatları dışarıdakinden çok ama çok daha uygun olmaktadır. Bu yüzden sandalye tercihinizi internetten yapmanız daha uygun olacaktır. Ayrıca aynı sandalye modelinin fiyatını birkaç farklı yere sormalı, bilgiyi birkaç farklı kaynaktan check etmelisiniz.

Uygun Cafe Sandalyeleri

 • Ne kadar araştırmacı olursanız, uygun cafe sandalyeleri bulmak sizin için o kadar kolay olacaktır.
 • Bir düşünün. En ucuz ürünler bile internetteki bir satıcıda 10 TL’ye bulunabilirken, başka bir satıcıda 20 TL’ye satılabilmektedir (rakamlar örnektir).
 • Arada tam iki kat fark vardır.
 • Cafe sandalyesi ürün kategorisinde de durum aynıdır ve sizin satın almadan önce kapsamlı bir piyasa araştırması yapmanız tarafımızca şiddetle tavsiye edilmektedir.