Blog, Decoration

İhtiyaç Duyulan Ofis Mobilyaları | Yönetici Masaları

İHTİYAÇ DUYULAN OFİS MOBİLYALARI 2: YÖNETİCİ MASALARI

Ofis çalışanları için tasarlanan ofis çalışma masaları dışında bir ofisin ihtiyacı olan diğer bir ihtiyaç, bölüm sorumluları ya da yönetici masalarıdır. Yönetici mobilyaları, doku, tasarım, şekil bakımından birbirinden farklı çeşitliliğe sahiptir. Yönetici masalarının, kaplaması ve özel malzeme seçimi ile ortama uygunluğu sağlanarak daha prestijli bir hale getirilebilir. Yönetici ofisinin mobilya seçimlerinde elbette en büyük etken bütçe olacaktır. Yönetici odasının malzeme seçiminde kullanabileceğiniz bütçeniz ile tasarım yapan mobilyacılara başvurup bir plan dahilinde hareket etmeniz en doğrusu olacaktır.

Bir yönetici masası nasıl olmalıdır?

Bulunduğu firmanın beyni yöneticidir. Şık, kaliteli ve gösterişli döşenmiş bir yönetici ofisi firmanın havasını yansıtacaktır. Firmanın çalışma sektörüne göre döşenmiş bir ofis en uygunu olacaktır. Unutulmamalıdır ki, yönetici firmaya gelen müşteri ve misafirlerin ağırlandığı ve etkilenmenin başlayacağı ilk alandır. Bu yüzden düşünülen tasarım bu durum göz önüne alınarak tasarlanmalıdır. Yönetici masası, yöneticinin o masada uzun saatler bulunacağını, çalışacağını düşünerek seçilmelidir.

Yönetici masalarının yüzeyleri çalışma tipine göre yeterli genişlikte olmasına dikkat edilmelidir. Tüm işlerini o masa üzerinde yapacak olan yöneticiye sorun çıkartan ham maddelerden yapılmış bir masa kullandırılmamalıdır. Yöneticinin rahat çalışabileceği, mümkün ise bazı teknolojik eklemler ile daha da işlevsel hale getirilmiş masa tipleri kullanılmalıdır.

Seçim sırasında dikkat edilmesi gerekenler:

1) Düzenli bir görünüm sağlaması,

2) Yeterli depolama alanına sahip olması,

3) Yeterli çalışma alanına sahip olması,

4) Masa üzerinde yer kaplayacak malzemeler için masanın yeteri kadar çekmece ve göze sahip olması,

5) Dayanıklı olması,

6) Uzun süre kullanışlı kalabilmesi,

7) Yönetici odasının büyüklüğü göz önünde bulundurulması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.