Blog, Furniture

Ofis Dekorasyonunda Mutlaka Olması Gereken Mobilyalar

OFİS DEKORASYONUNDA MUTLAKA OLMASI GEREKEN MOBİLYALAR

Ofis dekorasyonunda mutlaka olması gereken mobilyalara karar verirken çok iyi düşünülmelidir. Çünkü ofis oluştururken her şeyden önce ihtiyaçlarımıza karşılık bulmamız gerekir. Ofislerimiz sadece işleri yürüttüğümüz yerler değil, gelen müşteri ve misafirler için de firmamızın adeta görünen yüzüdür. Hem şık bir ofis olması hem de işlevselliği ile işimizi kolaylaştırması önemlidir. Şık bir ofis istiyorsak odanın dekorasyonunun da mobilyaları kaldıracak şekilde şık ve özenli olması gereklidir.

Ofis dekorasyonunda olması gereken mobilyalar;

1-KÜTÜPHANE

Şık tasarımı ile en dikkat çekecek mobilyanın başında kütüphaneler geliyor. Kitaplık ve kütüphane modelleri ofis dekorasyonuna doğrudan katkı sağlayacak fonksiyonel ve şık mobilyalardır. Klasik ve modern mobilyalar ile uyum içerisinde kullanabileceğiniz modeller, mekanların kullanım alanlarını da verimli şekilde değerlendirebilmemizi sağlıyor. Birçok dosya, kitap vs. ve kişisel eşyalarınızı da muhafaza edebilirsiniz. Kitaplıklar sadece kitapları sergileyeceğiniz bir mobilya olmaktan çıkmış. Artık dekorasyonu destekleyen mobilyaların başında geliyor. Kütüphane ve kitaplıklar aynı zamanda odaları bölme işleminde de gayet işlevsel olabiliyor. Kitaplıkları birçok konsept oluşturarak kullanabilirsiniz. Kütüphaneler ise yaratıcılığınız ile oluşturduğunuz birçok dekorasyonun tamamlayıcısı olabilir

2-ÇALIŞMA MASASI

Ofiste çalışma koltuğundan sonra en sık kullandığımız bir diğer mobilya da çalışma masamızdır. Çalışma masasına oturduğunuzda her şeyden önce kendinizi rahat hissetmeniz çok önemlidir. Şık ve etkileyici bir çalışma masası ile ofisinize yada odanıza gelenleri etkileyebilirsiniz. Aynı zamanda oda da oluşturduğunuz konsepti destekleyebilirsiniz. Ofisinizin en işlevsel mobilyası çalışma masası olmalıdır. Çünkü oturarak çalışıyorsanız uzun çalışma saatlerinizin eşlikçisi çalışma masanız olacaktır. Ofis dekorasyonunda şık ve kullanışlı bir masa sizin de çalışma veriminizi arttıracaktır. Tasarımı ile ilham veren mobilyalar hem sizin hem de çalışanlarınız için verimli olacaktır.

3-SOHBET TAKIMI

Ofis dekorasyonunda olmazsa olmaz mobilyalardan biri de sohbet takımlarıdır. Sohbet takımlarını oda içinde konumlandırmak size kalmış bir karardır. Çalışma masasının önünde durabileceği gibi, odanın büyüklüğüne göre dekoratif bir köşe de oluşturabilirsiniz. Masanın karşısında herhangi bir koltukta oturmaktansa sohbet takımları hem şık hem etkileyici bir seçenek olacaktır. Sohbet takımları şıklığı ve tasarımı ile de odaya modern bir hava katacak dekorasyonun tamamlayıcısı olacaktır.

4-BEKLEME ALANI KOLTUKLARI 

Ofisinizin bekleme alanındaki koltuk, sandalye, kanepe gibi ürünler konuklarınıza veya müşterilerinize ilk izlenimi verir. Genellikle ikinci plana atılan bekleme salonları ofislerden daha ön planda olmalıdır. Çünkü gelen müşteri ve misafirlerimizi önce burada ağırlarız ve iyi bir izlenim bırakmak isteriz. Kaliteli ve büyük bir işletmenin en etkileyici yeri giriş lobisindeki ziyaretçiye verdiği izlenimdir. İşletmenizin girişini yeterince ferah, yaptığınız işe uygun, modern veya klasik, yeteri kadar etkileyici ise ziyaretçiye verdiğiniz güven o kadar kalıcı ve uzun soluklu olur.

Ofis dekorasyonunda gerekli demirbaş mobilyalar ve daha fazlasını KALE OFİS MOBİLYALARINDA bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.