Cafe masaları, cafenin iç mekan tasarımı ve iç mimarisi, cafenin bulunduğu muhitteki imajı ve konsepti gibi unsurlarla bir bütün olarak düşünülmeli ve bu analize göre masa tercihi yapılmalıdır. Örneğin; daha canlı renklerin ağırlıkta olduğu bir nostalji cafe için uygun olan masa modelleri ile Amerikan usulü bir konsepte sahip daha genç işi cafeler için uygun olan masa modelleri birbirinden çok farklı olacaktır. Bu yüzden cafeler için yapılan masa tercihi, müşteri memnuniyetini hayal dahi edemeyeceğiniz derecede etkilemektedir.

Cafe Masaları Fiyatları

Cafe masaları fiyatları, masaların konsepti ve modeli sonrasında akla gelen ilk parametre olmaktadır. Bir cafe için onlarca masanın gerekeceği düşünülürse, yapılacak en hesaplı alımda bile masaların fiyatları, toplam masrafın çok önemli bir kısmını oluşturacaktır. Bu yüzden cafe kurucuları, cafelerinde kullanacakları masaların birim fiyatına çok dikkat etmektedir. Gerekirse en üst kalitede olanından daha düşük kaliteli bir model tercih etmekte ve harcamalarını en verimli sonucu alacak şekilde optimize etmektedir. Peki masalarının fiyatları ne kadardır? Bu sorunun cevabı o kadar geniş bir yelpazede değişiklik göstermektedir ki, net bir yanıt vermek neredeyse imkansızdır. Kampanya ürünü olarak bir tabure fiyatına yakalayabileceğiniz masalar olduğu gibi, bir tanesi başlı başına bir servet olan cafe masa modelleri de mevcuttur.

En Uygun Cafe Masaları

 • En uygun cafe masaları nerede bulunur? Bu sorunun tek bir yanıtı olabilir sevgili okurlar: Araştırma, araştırma, yine araştırma.
 • Hem internet araştırması, hem saha araştırması tarafınızca koordineli bir biçimde yürütülmelidir.
 • Böylelikle aynı ürünün farklı dükkanlarda ve farklı e-ticaret sitelerinde ne kadara satıldığını karşılaştırmalı olarak daha rahat görebilirsiniz.
 • Sonuç olarak, en ucuz fiyata en kaliteli masaları elde edebilirsiniz.
 • Dikkat etmeniz gereken şey, bireysel kullanım için olan masaların satıldığı yerlerde çok vakit geçirmemektir.
 • Bu sizin için zaman kaybı olacaktır.

En Ucuz Cafe Masaları

En ucuz cafe masaları için en doğru adres, sizin hangi konsepte göre cafe masası aradığınıza göre değişecektir. Amerikan, Irish, İtalyan, Fransız, İngiliz, klasik, nostaljik, folklorik… Her temada uzmanlaşmış ve size en ucuz masaları sunabilecek olan satıcı illa ki farklı olacaktır. Bu yüzden en ucuz masalarını bulmak için, aradığınız temaya ve bütçenize bağlı bir portföy oluşturmanızda yarar vardır. Fakat şu ayrımı günümüz itibariyle kesin bir biçimde yapmak mümkündür. En ucuz masaları için reelde değil, internette araştırma yapmalısınız. Çünkü masaları internet üzerinde biçilen fiyatlar reele nazaran çok daha uygun olmaktadır.

Cafe Bar Masaları

 • Cafe bar masaları cafe işletmecileri tarafından çok aranan masa tiplerinden biridir.
 • Barlarda veya bir bar bölümü bulunan restoranlarda, cafelerde mutlaka ama mutlaka ihtiyaç duyulan bir eşyadır.
 • Restoran masalarının mesafeli, resmiyete veya aileye uygun modeli yerine çok daha küçük ebatlarda olmaktadırlar.
 • Normalden daha yüksek seviyede olan, ikiden fazla kişinin kullanabildiği uzunlamasına bar masaları da vardır.
 • Ortak özellik olarak bar masaları, samimi ve neşe dolu vakit geçirmeye uygun bir tasarıma sahiptirler.
 • Bir barın başka bir tema için (örneğin; nostaljik) üretilmiş olan masalarla donatılmış olması düşünülemez bile.
 • Ayrıca masalar arası mesafe de genellikle kısa olmaktadır.
 • Bu da insanların gülüp eğlendiği bir ortamda yeni insanlarla tanışıp kaynaşmasını kolaylaştırmaktadır.

Cafe Restoran Masaları

Cafe restoran masaları, her şeyden evvel insanların yemek yeme ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmaktadır. Söz konusu mekan restoran olunca, büfelerde kullanılan o küçücük masaların yemek yemek için yeterli olması mümkün olmamaktadır. Restoran masaları, dikdörtgen biçimli ve en az dört kişinin rahatlıkla kullanabileceği ebatlarda olmaktadır. Dört kişilik sandalyeler müşteri inisiyatifine bağlı olarak, halk arasındaki deyimiyle yan masadan fazladan bir sandalye çekilerek dörtten fazla kişi tarafından kullanılabilmektedir. Fakat bu amaç için olan, on, hatta yirmi kişinin kullanımına uygun restoran masa modelleri de vardır.

Compakt Cafe Masaları

 • Compakt cafe masaları, kare şeklinde yekpare bir lam inattan oluşan yeni nesil cafe masa çeşitlerinden biridir.
 • Kullanım şekli itibariyle bar masaları ile çok ama çok benzerdir.
 • Hatta aralarında fark olmasına rağmen birçok satıcı iki terimi aynı anlamda kullanabilmektedir.
 • Örneğin; barlar için tasarlanmış ve modeli compact olan bir masa “compact bar masası” olarak isimlendirile bilmektedir.
 • Bunun yanı sıra compact masaları, fast food zincirlerinin ve kahve zincirlerinin vazgeçilmezidir.

Tek bir sonuç gösteriliyor

Göstermek 9 24 36