Gösterilen sonuç sayısı: 4

Göstermek 9 24 36
Ofis bankolar, otellerde, dişçilerde, hastanelerde, muayenehanelerde, hukuk bürolarında, iş merkezlerinde, tüm kamu binalarında ve bunlara benzer kuruluşlarda danışma/resepsiyon personelinin kullandığı mobilyalardır. Bir cephesi ayakta iken göğüs hizanıza gelecek yüksekliktedir. Müşteri, danışma personeli ile diyaloğunu bu taraftan gerçekleştirir. Diğer cephesi ise görevli personelin oturduğu, yüksekliği standart bir masa kadar olan kısımdan oluşmaktadır. Halk arasında “danışma masası”, “resepsiyon masası” veya buna benzer pratik isimlerle daha iyi bilinirler.

Ofis Banko

Ofis banko, bizce bir işletmenin müşteriler tarafından puanlandırılmasındaki en önemli faktörlerden biridir. Çünkü bir ofis banko, o işletmenin ilk izlenim temsilcisidir. İnsanların birbirleriyle tanışmasında ilk izlenimin önemini hepiniz daha önce duymuşsunuzdur. Bu konudaki araştırmalar bize şunu göstermektedir: İnsanlar, bir kişi hakkındaki nihai hükümlerini, o kişiyi gördükleri ilk 3 saniye içerisinde verirler. Sonrasında bu hükmü değiştirmek, iyi bir ilk izlenim sağlamaktan çok daha uzun süreli ve zahmetli olmalıdır. İşte, daha fazla söze gerek yok. Ofis bankoların bir iş yeri için taşıdığı ehemmiyet bu derece fazladır.

Ofis Banko Modelleri

 • Ofis banko modelleri ihtiyaca ve bütçeye göre çeşitlilik göstermektedir.
 • Üretim teknolojilerinin günümüzdeki seviyesi sayesinde bugünden sadece 10 yıl öncesine göre bile o kadar çok model çeşidi vardır ki, bütçeniz ne olursa olsun asla bir tercih sıkıntısı yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz.
 • Peki ya, ofis banko modelleri hangi kriterlere göre sınıflandırılabilir? En temel üç kategoriyi biz söyleyelim: Fiyatı, kullanılacağı iş kolu, kaç kişilik olacağı.
 • Aklınıza gelebilecek tüm kriterler bu üç başlık altına sığacaktır. Kare şeklinde dizilen çok fazla kapasiteli bankolar da mevcuttur.
 • Enlemesine geniş, sadece tek bir parçadan oluşanlar, hatta minimal seviyede ihtiyacı olan ofisler için bir bilgisayar masası kadar olanlar da mevcuttur.

Ofis Mobilyaları Banko

Ofis mobilyaları banko olmadan, özellikle büyük ve birkaç kattan oluşan bir iş kolu söz konusuysa çok kullanışsız olacaktır. Komple bir binayı kaplayan şirketler için girişte büyük modellerinden bir ofis bankosu, dekorasyonun olmazsa olmazlarındandır.

Ofis Banko Örnekleri

 • Ofis banko örnekleri için hemen bir satıcıdan talepte bulunmanız gerekmiyor.
 • İnternette ücretsiz olarak görebileceğiniz sayısız çeşit banko örneği mevcut.
 • İnternetin bir nevi sonu gelmeyen bir ücretsiz katalog olduğunu söyleyebiliriz.
 • Bu yüzden, öncesinde dilediğiniz kadar banko araştırması yaparak yeterince bilgilenip, ondan sonrasında bir satıcı ile irtibata geçebilirsiniz.
 • Bu yöntem, daha isabetli karar vermenizi sağlayacaktır.

Ofis Banko Fiyatları

Ofis banko fiyatları hakkında çok detaylı bilgi arayışında iseniz sizin için en doğru adres yine İnternet olacaktır. Aradığınız banko tipi ne olursa olsun, bütçeniz ne kadar olursa olsun İnternet üzerinden doya doya, kimsenin sizi durdurmayacağı bir biçimde fiyat araştırması yapabilirsiniz. Biz genel bir bilgi olarak, aynı modelin farklı üreticilerde büyük ölçüde aynı fiyata sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fakat ciddi indirimler her zaman söz konusudur ve size en uygun olanı yakalamak için banko piyasasını sürekli takip etmeniz yeterlidir.

Ofis Giriş Bankoları

 • Ofis giriş bankoları, söz konusu iş kolunun hangi sektör olduğu, şirketin giriş kısmı için nasıl bir konsept düşünüldüğü gibi kriterlere göre çeşitli modellerde olmaktadır.
 • Başka amaçlarla kullanılan bankolardan en önemli farkları çok daha büyük ve gösterişli olmalarıdır.
 • Mesela bir hastanenin girişi için kullanılan banko çok daha geniş olmakta iken, ikinci, üçüncü ve dördüncü katlardaki danışma hizmeti için kullanılan bankolar neredeyse bir çalışma masası kadar küçük ebatlarda olabilmektedir.
 • Ayrıca, kendisinin yanı sıra arka tarafına konulabilecek dolaplar ve raflar ile bir mobilya takımı olarak satılan giriş bankoları da mevcuttur.

Banko Ofis Fiyatları

Banko ofis fiyatları, diğer ofis mobilyalarının yanında genelde daha ucuz kalmaktadır. Fakat bu durum tabii ki sizin bankonun yanında başka hangi mobilyaları satın alıyor olmanıza göre değişir. Bir adet tekli koltuk ile fiyatını kıyaslayacak olursak ofis bankosu da ciddi bir gider kaynağı olmaktadır. Fakat, ikili deri koltuk, üçlü deri koltuk, patron çalışma masası gibi ofis mobilyaları ile genel bir kıyaslama yapıldığı zaman, ortalama bütçedeki bir ofis bankosunun, diğerleri arasında göze batmayacak bir maliyeti olduğu görülmektedir.

Ekonomik Ofis Bankolar

 • Ekonomik ofis bankolar modelleri arayışında iseniz bunun için dikkat etmeniz gereken birkaç kriter vardır.
 • Öncelikle, daha küçük banko modellerine göz gezdirebilirsiniz.
 • Sonrasında, daha sade modelde olanlara baktığınıza emin olmalısınız.
 • Son olarak, dürüst bir satıcı ile alışveriş yaptığınıza eminseniz, ekonomik ofis banko bulmak adına üzerinize düşeni yaptınız demektir.