Tek bir sonuç gösteriliyor

Göstermek 9 24 36
Satın alındıktan sonra nakliye süreci biraz zorlayıcı olan cafe sedirleri artık internette o kadar fazla çeşitte ve kolaylıkla satılmaktadır ki, içinde bulunduğumuz çağın cafe işletmecileri için bir çeşit altın çağ olduğunu iddia etsek yeridir. Kaç kişi için tasarlandığı, hangi cafe konseptleri için daha uygun olduğu, rengi, ebatları gibi kriterlere göre filtrelendiği zaman, ne kadar eksantrik sedir modelleri arıyor olursak olalım, her zaman için envai çeşitte ürün bizim için ulaşılabilir bir konumdadır.

Cafe Sedirleri Fiyatları

Cafe sedirleri fiyatları, özellikle artan genel enflasyon ve eski yıllara göre çok daha fazla olan hizmet sektörü giderleri sebebiyle çok daha müşteri dostu, çok daha uygun tutarlı olmaktadır. Cafe mobilyaları üreten şirketler bu konuda hassasiyetle davranmaktadır. Bir düşünün, mesela bir simit cafe işletiyorsunuz diyelim. Dört cepheden oluşan duvarların en az bir tanesi sedirlerle kaplı olmalıdır. Kaldı ki mekan yeterince genişse orta kısımlar için de uygun modellerde sedirler gerekli olacaktır. Ayrıca mekanınız birden fazla kattan oluşuyorsa bunu her kat için yapmanız gereklidir. Böyle adım adım giderek bir hesaplama yapıldığında, sadece sedirlerin bile sizin için çok ciddi bir gider unsuru olacağı aşikardır.

Cafe Bar Sedirleri

 • Cafe bar sedirleri ile standart cafe sedirleri arasındaki fark nedir?
 • Tabii ki de bar sedirlerini standart sedirlere göre daha eğlenceye yönelik, daha genç işi hatlara sahip olmasıdır.
 • Barlar ile insanların kahve, simit gibi ürünler tüketerek dinlenmek istedikleri mekanlar için kullanılması gereken sedir modelleri birbirinden çok farklıdır.
 • Barlar için olmayan klasik bir sediri barda kullanmanız, müşterilerinizin zamanla bar ortamıyla hiç uyuşmayacak şekilde uykusunun gelmesine sebep olabilir.
 • Keza bar sedirlerini diğer cafelerde kullanmanız da ailelerin huzursuz hissetmesine sebep olabilir.
 • Bir kahve eşliğinde çalışanların konsantrasyonlarını azaltabilir.
 • Ayrıca, söz konusu barın iç dekorasyonuna göre sedirlerde kullanılması gereken renk de değişecektir.
 • Örneğin; popüler kültüre yönelik bir barda kırmızı ve diğer canlı renklerin kullanılması uygun iken, bir metal barın iç dekorasyonunu siyah renkli sedirler süslemelidir.

Cafe Sediri Modelleri

Cafe sediri modelleri arasında bir tercihte bulunmakta zorlanıyorsanız, çok basit birkaç tüyo ile size yardımcı olmaktan onur duyarız: Öncelikle, aradığınız temaya göre çok net çizgilerle bir sınır çizin. Haklısınız, birbirinden güzel modeller o kadar fazla sayıda ki, bir çay bahçesi için cafe sediri arayışında iken kendinizi restaurant tasarımlarının arasında bulabiliyorsunuz. Bu yüzden, ne kadar güzel olursa olsun, alanınızda olmayan sedir modellerine bir saniye bile vakit ayırmayın. Bir sonraki adımda ise sedirlerin kaçar kişilik olacağını düşünün. Oturanlar karşılıklı mı olacak? Cafeniz bir cephe boyunca sedirlerle mi kaplı olacak? Bu kıstaslara göre seçiminizi daha da daraltın.

Restaurant Ve Cafe Sedirleri

 • Restaurant ve cafe sedirleri kesinlikle aynı anlamda kullanılmamalıdır.
 • Çünkü birbirinden çok farklı ürünlerdir ve birbirlerinden çok farklı amaçlarla kullanılırlar.
 • Fransızca kökenli “restaurant” kelimesi ile tanımladığımız yerler ailelerin, sevgililerin, arkadaş gruplarının bir akşam vakti gelip saatlerce vakit geçirdiği, ana öğün yemeklerini yedikleri yerlerdir.
 • Ana öğün yemekleri, konfor, ciddiyet gibi unsurlar restaurantlar için çok önemlidir.
 • Cafeler ise müşterilerinin çok daha kısa vakit geçirdikleri, mantalite olarak çok daha pratik olması gereken yerlerdir.
 • Cafelerde en çok çay ve kahve tüketilir.
 • Ana öğün yemekleri neredeyse hiç aranmaz.
 • Cafeler, gezmek için dışarı çıkan insanların oturup dinlendikleri yerlerdir.
 • Restaurantlar ağır başlıdır, cafeler dinamiktir.
 • Doğal olarak restaurant ve cafe sedir modellerinin aynı olması düşünülebilir mi? Düşünülemez bile.

Ucuz Cafe Sedirleri

Ucuz cafe sedirleri arayışında olan cafe işletmecileri bu amaçla çok geniş kapsamlı araştırmalar yapmaktadır. Yurt dışından getirtilebilecek ürünler bile işletme sahiplerinin en ufak bir indirim ihtimaline karşı her zaman radarındadır. Fakat ucuz ürün arayışı bir yerden sonra kaliteden ödün verilmesine sebep olmaktadır. Her kategoride olduğu gibi cafe sedirlerinde de piyasa değerinin çok çok altında olan modelleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Ama bu işi fazla abartırsanız, sadece birkaç oturup kalkma sonucunda derisi zarar gören, hatta güvenlik tehlikesi oluşturacak şekilde iç aksamında çatlamalar meydana gelen sedirler ile baş başa kalabilirsiniz. Bu yüzden, ucuz cafe sedirleri arayışında olanlara en önemli önerimiz; bütçelerini, bulabildikleri en ucuz ürünün biraz üzerinde tutmalarıdır.