Tek bir sonuç gösteriliyor

Göstermek 9 24 36
Ofis kartoteks, ofislerde kartvizitleri düzenleyip indekslemek, derlemek, sıraya göre depolamak için kullanılan bir çeşit dolaptır. “kartoteks” olarak adlandırdığımız ofis mobilyasının birbirinden çok farklı yazımlarına rastlayabilirsiniz. “Kartoteks” yazımını kullanan kaynaklar da mevcuttur. “Kartotek” şeklinde kısaltılmış bir isimle bu eşyayı adlandıranlar da mevcuttur. İsim kökenini hiç merak ettiniz mi? Merak edenler için açıklayalım: kartoteks, dilimize Fransızca’dan geçmiş bir sözcüktür. Fransızca’daki anlamı bire bir çeviri ile “kart deposu” şeklinde bir söz öbeği olmaktadır. Yani kısacası Türkçedeki ile aynı eşyayı ifade etmektedir fakat tabii ki diller arasında birebir çeviri yapınca ortaya çıkan söz öbeklerinde anlam düşüklüğü olabilmektedir.

Kartoteks Fiyatları

Kartoteks fiyatları eski zamanlara göre çok daha uygun seviyelerde seyretmektedir. Özellikle en küçük ebatlarda olan kartoteksler yeni kurulan ofisler için mutlaka tercih edilmektedir. Kartvizit depolamak gibi bir amacı olmasa bile birçok ofis sahibi “Bir tane bulunsun.” diye en azından küçük kartotekslerden bir tane temin etmektedir. Zaten kartotekslerin kartvizit dizimi için kullanılması gibi bir şart da yoktur. Birçok amaçla kullanılabilir, son derece kullanışlı dolaplardır.

Kartoteks

 • Kartoteks, diğer ofis mobilyalarına nazaran daha az kullanımdadır.
 • Çünkü bir Kartotekse depolanabilecek tüm bilgiler artık dijital ortama depolama bilmekte, buralarda derlenip kategorize edilebilmektedir.
 • Eğer yıllar öncesinde, mümkünse bilgisayarın daha doğru düzgün bilinmediği yıllarda bir kartoteks arayışında olsaydınız, muhtemelen aradığınız modeli sizden önce kimsenin almaması gibi bir kaygı duyuyor olurdunuz.
 • Dört katlı, beş katlı, en kaliteli, en kullanışlı kartoteksler ofis hayatınızın ana damarlarından biri olurdu.
 • Yani kartoteks kullanımında eski zamanlara nazaran bir azalmanın olduğu aşikardır.
 • Fakat bu durum cartotexlerin şıklığından ve kullanışlı lığından hiçbir şey kaybettirmemiştir.

En Uygun Ofis Kartoteks

En uygun ofis kartoteks nerede bulunur? Bu soruya verilecek olan tatmin edici cevabın ne olacağı sizin tercihinize göre değişiklik gösterecektir. Nasıl mı? Öncelikle, dışarıdaki bilindik semtlerde, konumlarda olan standart satıcıların hepsinden fiyat aldınız, en ucuzunu seçip hesaplamaya başladınız diyelim. Buna bir de kendi arabanızı kullanıyor olsanız bile, kullanacağınız benzinden ötürü az miktarda nakliye masrafı eklemelisiniz. Harcayacağınız zaman da cabası olacak. Oysa ki, internetten kısacık bir araştırma yaptığınızda, dışarıda duyduğunuz fiyatın çok daha altında bir maliyetle aynı model kartoteksi alabileceğiniz kesindir. Hatta dışarıda o fiyatı aldığınız üretici, aynı ürünü internette daha ucuza bile satıyor olabilir. Buraya kadar tamam. Peki ya diğer tercih?

En Ucuz Ofis Kartoteks

 • En ucuz ofis kartoteks arayışında iseniz yapabileceğiniz diğer tercih, bu işin onlarca yıl boyunca ustası olmuş, piyasada tek bir dengini bulamayacağınız üstatlarından alım yapmaktır.
 • Daha önce mutlaka şahit olmuşsunuzdur.
 • Bir ürün, sadece ama sadece, nostaljik bir çarşının içlerindeki, son derece sade, dışarıdan hiç dikkat çekmeyen bir dükkanda mevcuttur.
 • Ya da koca İstanbul’da ihtiyacınız olan tamir hizmetini sadece o dükkandaki usta yapıyordur. O dükkanı yıllar eskitememiş tir.
 • Yıllar boyunca etrafı iş merkezleri tarafından istila edilse bile o tek odalı dükkan, işlerine aynı yoğunlukla devam etmektedir.
 • Üstelik satışlarından hiçbir şey kaybetmemiştir de.
 • İşte, araştırırsanız, bazı yerlerde böyle kök salmış, kalitesini kimsenin inkar edemeyeceği satıcılar vardır.
 • İnternettekilerden çok daha üstün bir hizmeti size çok daha ucuza sunarlar. Bu mobilyacılardan satın alma yapmak, uygun fiyatlı cartotex bulabilmeniz için ikinci yoldur.

Ofis Kartoteks Modelleri

Ofis kartoteks modelleri, kaçlık bir model aradığınıza, renge, kaliteye göre çeşitlilik arz etmektedir. Misal verecek olursak tek bir dolaptan oluşan küçük kartoteksler piyasada mevcuttur. Masada çalışacak olan kişi bir tane de bu üründen almakta, sağ tarafına, sol tarafına, masanın alt tarafına, kısacası kendi tasarımına uygun herhangi bir yöne yerleştirerek kendi ofis eşyaları arasına katmaktadır. Ayrıca tam 5 kattan oluşan kartoteks modelleri de mevcuttur, ki bunlar aynı ofisteki birden fazla kişinin kullanabileceği cinsten modellerdir. Alındıkları zaman ofiste ortak kullanıma sunulabilecek bir köşeye konulmakta ve devasa bir bilgi yığını, düzenli hale getirilerek buralarda dizgilendirilmektedir.

Ofis Kartoteks Firmaları

 • Ofis kartoteks firmaları, tek tek sayacak olursak çok fazlalardır.
 • Zaten her şeyden evvel, ofis mobilyaları üreten her şirketin üretim repertuarında mutlaka kartoteks de mevcuttur.
 • Dolayısıyla, duruma esprili bir yaklaşımda bulunacak olursak, ülkedeki tüm ofis kartoteks firmalarının iletişim bilgilerini derlemeye kalksaydık, bir sürü kartoteks dolabına ihtiyacımız olurdu.